top of page

| KUCHNIA JAWAJSKA | KUCHNIA BALIJSKA | INSPIRACJE KULINARNE | PODRÓŻE KULINARNE | NAJLEPSZE RESTAURACJE NA BALI |

  • Writer's pictureSmaki Indonezji

Podróże Kulinarne – Przygoda Z Balijską Kuchnią

Updated: Apr 6, 2020


Smaki-Indonezji-Kuchnia-Indonezyjska-Podróże-Kulinarne-Przygoda-z-Balijską-Kuchnią

Podróże kulinarne to wspaniały sposób poznawania Indonezji “od kuchni”. Jeśli pragniecie rozpocząć przygodę, która na zawsze odmieni Wasze spojrzenie na kuchnię – koniecznie musicie dodać do swojej listy kulinarną podróż z balijską kuchnią. Tradycyjne metody gotowania, niespotykane dotąd warzywa i owoce, miliony aromatów i smaków – to tylko niektóre elementy, które spotkacie na nowej kulinarnej ścieżce. Zainspirowani lokalnymi składnikami, będziecie tworzyć niesamowite kreacje – godne podziwu samych jurorów Top Chef! 🙂PODRÓŻE KULINARNE –

PRZYGODA Z BALIJSKĄ KUCHNIĄ 6d5n

DZIEŃ 1: Witamy na wyspie bogów! Już na lotnisku czekać będzie na Was angielskojęzyczny przewodnik, z którym udacie się w około 2 godzinną podróż do hotelu. Po zakwaterowaniu do dyspozycji czas wolny.

DZIEŃ 2: Po wczesnym śniadaniu rozpoczniecie Waszą przygodę z balijską kuchnią. Możliwe będzie poznanie cyklu życia lokalnych mieszkańców, który przekłada się na proces przygotowania i spożywania posiłku. Angielskojęzyczny przewodnik zabierze Was na wycieczkę po tradycyjnym bazarze w Klungkung, który stanowi jedno z najbardziej tłocznych miejsc na wschodnim Bali. Po dokonaniu niezbędnych zakupów wrócicie do hotelu, gdzie pod okiem doświadczonego balijskiego szefa kuchni nauczycie się obsługiwać wszechobecny Ulekan – moździerz, który stanowi nieodłączny przyrząd każdej Pani domu. Samodzielnie przygotujecie Bumbu Bali – balijską pastę curry, Bumbu kacang – sos z orzechów arachidowych oraz na koniec nauczycie się przyrządzać dwa indonezyjskie specjały: Nasi Goreng – smażony ryż i Sate Ayam – tradycyjne „szaszłyki” z kurczaka. Po skończonej pracy, wszystkich własnoręcznie przygotowanych specjałów skosztujecie podczas lunchu w hotelowej restauracji. Po lunchu do dyspozycji czas wolny.

Podróże Kulinarne - Przygoda z Balijską Kuchnią, Smaki Indonezji - Kuchnia Indonezyjska

DZIEŃ 3: Dzień rozpoczniecie śniadaniem, po którym przeniesiecie się do hotelowego ogrodu. Tam pod okiem lokalnego i doświadczonego kucharza na nowo odkryjecie smaki prostego i nieprzetworzonego jedzenia. Zyskacie nową świadomość i wiedzę dotyczącą zrównoważonego i ekologicznego ogrodnictwa, która pobudzi Wasz apetyt na zdrowsze i lepiej zbilansowane życie. Przepięknie położony ogród, usytuowany jest na pogórzach zboczy góry Agung i prezentuje cudowny widok na morze. Wyposażeni w kalosze oraz kapelusze słomiane kapelusze farmerów, wraz z ogrodnikami rozpoczniecie wycieczkę po ogrodzie. Przedstawią Wam oni niezmienione od wieków naturalne metody uprawy roślin oraz przedstawią cykl pracy. Będziecie mogli własnoręcznie zebrać niezbędne produkty, obserwować cudowny proces wzrostu ryżu z tradycyjnej chatki – “kubukubu”, a następnie rozpoczniecie proces gotowania w tradycyjnym balijskim pawilonie. Po skończonym gotowaniu, jako lunch spróbujecie przygotowanych wcześniej potraw. Po lunchu do dyspozycji czas wolny. W godzinach popołudniowych możecie skorzystać z dodatkowych, bezpłatnych zajęć jogi, mini masażu przy basenie, czy „czasu na herbatę”.

DZIEŃ 4: Po bardzo wczesnym śniadaniu wraz z lokalnymi rybakami wyruszycie na łowy. Balijska łódka zabierze Was w morze, gdzie towarzysze wyprawy nauczą Was zarzucania sieci. Waszym celem będzie upolowanie owoców morza, które przygotujecie później na kolację. Po porannym połowie, aż do godziny 16:00 – czas do własnej dyspozycji. Możecie go przeznaczyć na przejażdżki rowerem, bieganie lub spacery po okolicy. Wszystkich niezbędnych informacji udzielą Wam pracownicy recepcji. Po południu rozpoczniecie dwugodzinny proces przygotowywanie kolacji. W tym celu udacie się do ogrodu z widokiem na morze. Waszym dzisiejszym celem będzie przygotowanie ryby oraz krewetkowego curry. Podczas kolacji serwowane będą dodatkowo Pepes Ikan- ryba zawinięta w liście bananowca i inne przysmaki. Czy już na samą myśl o tych smakołykach cieknie Wam ślinka?

Podróże Kulinarne - Przygoda z Balijską Kuchnią, Smaki Indonezji - Kuchnia Indonezyjska

DZIEŃ 5: Dzisiaj skupicie się na ciału i duszy. Przeniesiecie się doogrodu, gdzie doświadczycie porannych zajęć jogi, po których nastąpi Jamu (tradycyjna sztuka leczenia) oraz zdrowe balijskie śniadanie. Ponownie będziecie gotować zdrowe potrawy, używając jedynie ekologicznych produktów oraz tradycyjnych balijskich technik kulinarnych. Stworzycie odświerzający i wegetariański lunch, który stanowić będzie idealny posiłek dla ciala i umysłu. Popołudnie poświęcicie na relaks i odpoczynek oraz kontemplację zdobytych doświadczeń. Jeślil będziecie mieli ochotę, hotel zapewnia bezpłatny transfer do miasteczka Candi Dasa. Informacji o godzinach udzieli Wam pracownik recepcji.

DZIEŃ 6: To już niestety ostatni dzień Waszej kulinarnej przygody. Pyszne balijskie śniadanie dostarczy Wam siły i energii na dalszy dzień. Wymeldowanie z hotelu następuje do godziny 12:00.


Podróże Kulinarne - Przygoda z Balijską Kuchnią, Smaki Indonezji - Kuchnia Indonezyjska
29 views0 comments

Comments


bottom of page